На Дніпропетровщині батьків 6-річної дівчинки засуджено за злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною

Вироком Тернівського міського суду батька та мати шестирічної дівчинки визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною).

Вказана родина тривалий час перебувала на обліку в центрі соціальних служб у зв’язку з неналежним виконанням батьками своїх обов’язків. Неодноразові перевірки служби у справах дітей засвідчили, що житло, де мешкала родина, не відповідає санітарно-гігієнічним нормам, батьки належним чином не займаються вихованням дитини, до того ж мати зловживає алкогольними напоями.

Крім цього, протягом тривалого часу батьки не виконували в необхідному обсязі медичні рекомендації лікаря-фтизіатра після виявлення останнім підозри на важке захворювання у дитини та ігнорували лікарські вимоги щодо проведення додаткових медичних обстежень. Внаслідок таких дій батьків дитина отримала захворювання на туберкульоз.

Суд призначив батькам покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з іспитовим строком у два роки.

Також рішенням Тернівського міського суду вказаних осіб позбавлено батьківських прав відносно двох малолітніх дітей – вказаної дівчинки та її десятирічного брата.

 
 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

кількість переглядів: 6806