У Дніпрі відбулась нарада уповноважених органів з питань пробації

Прокуратурою Дніпропетровської області проведено перевірки діяльності  територіальних підрозділів уповноважених органів з питань пробації при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Перевірками виявлено суттєві порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України та Закону України «Про пробацію».

Так, окрім недоліків в організації діяльності (не укомплектовано штат працівників, робочі місця не оснащені належним чином), не в повному обсязі здійснюються заходи наглядової та пенітенціарної пробації: не проводиться соціально-виховна робота із засудженими, несвоєчасно направляються запити до органів Національної поліції щодо вчинення останніми адміністративних та кримінальних правопорушень тощо.

З метою налагодження взаємодії між територіальними органами пробації та органами прокуратури при виконанні певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, представником прокуратури Дніпропетровської області Альбіною Шустовою взято участь в оперативній нараді уповноважених органів з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції та філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області. У ході наради окрему увагу звернуто на проблемні питання виконання суспільно-корисних робіт та реалізації пробаційних програм щодо осіб, звільнених від відбування покарання.

Також відбулася зустріч представника прокуратури з начальником новоствореного органу – філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області - Ольгою Пацан, під час якої обговорено питання організації діяльності філії та виконання органами пробації кримінального покарання у виді штрафу, розглянуто окремі питання взаємодії щодо запобігання вчиненню повторних правопорушень особами, які перебувають на обліку, тощо.

 

 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

кількість переглядів: 6504