У Дніпрі за втручання прокуратури дитині-сироті повернуто у користування державне житло, яке незаконно перейшло у власність третіх осіб

Рішенням Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська задоволено позов першого заступника прокурора області Романа Соскова в інтересах держави та дитини-сироти про визнання права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння, а також визнання за дитиною права користування житловим приміщенням.

Встановлено, що з 1977 року родина хлопчика була зареєстрована та проживала у неприватизованій квартирі у місті Дніпрі, та після смерті матері органами опіки і піклування за дитиною закріплено право користування квартирою. У період з 2016-2017 рр квартира неправомірно вибула з державного житлового фонду.

Так, до суду звернувся громадянин з позовом про визнання за ним права власності на вказане житло у порядку спадкування, достовірно знаючи, що ні він, ні його родичі у спірній квартирі ніколи не проживали. Надавши підроблені документи, чоловік незаконно заволодів державним нерухомим майном та у подальшому продав його третім особам. Неповнолітній у вказаний період часу перебував на навчанні у м.Кам’янське та не знав, що в його квартирі проживають стороні особи.

Наразі судом ухвалено рішення, яким позов прокуратури задоволено у повному обсязі, визнано право власності на квартиру за територіальною громадою міста, витребувано її з незаконного володіння та передано у користування дитині-сироті.

Відносно громадянина, який незаконно заволодів вказаним майном, зареєстровано кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, досудове розслідування триває.

 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

 
кількість переглядів: 4177