На Дніпропетровщині судитимуть директора підприємства, який спричинив державі збитки у сумі понад 7,3 млн грн

Дніпропетровською місцевою прокуратурою №1 затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно директора товариства з обмеженою відповідальністю за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, а також службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Встановлено, що у 2016 році директор товариства з обмеженою відповідальністю вступив у злочинну змову зі службовими особами державного підприємства, розробивши спільний план, направлений на незаконне збагачення за рахунок бюджетних коштів, виділених на ремонт автомобільних доріг у Вінницькій області.

Так, директор товариства уклав з державним підприємством договір щодо поставки нафтопродуктів, не маючи на меті його виконання, після чого надавав завідомо неправдиві офіційні документи про начебто здійснення обумовлених договором поставок.

Для створення видимості реальної відправки вантажу посадовець укладав з підконтрольним учасникам злочинної схеми підприємством договори про надання автотранспортних послуг з перевезення нафтопродуктів до територіальних філій державного підприємства.

Одержувач, у свою чергу, на підставі підроблених документів перераховував бюджетні кошти в якості оплати за неіснуючий товар.

Таким чином, протягом 2017 року директор товариства з обмеженою відповідальністю безпідставно отримав державні кошти на загальну суму понад 7,3 млн грн, частину яких у подальшому перерахував на рахунки підконтрольних підприємств.

Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває. Встановлюються інші причетні до злочину особи.

 
 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

 
кількість переглядів: 1005