На Дніпропетровщині прокуратура вимагає повернути державі земельну ділянку площею понад 100 га, яка незаконно перейшла у користування підприємствам

Жовтоводська місцева прокуратура звертається до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про скасування записів державного реєстратора та витребування земельної ділянки вартістю понад 8 млн. грн. з незаконного володіння.

Так, у жовтні 2019 року за товариством з обмеженою відповідальністю зареєстровано право оренди на земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею понад 102 га на території Лихівської селищної ради начебто на підставі укладеного між ним та Головним управлінням Держгеокадастру в області договору оренди. У подальшому між вказаним товариством та фермерським господарством укладено договір суборенди цієї земельної ділянки.

Встановлено, що спірна земельна ділянка перейшла у користування фермерському господарству протиправно, адже Головне управлінням Держгеокадастру в області насправді не передавало її товариству з обмеженою відповідальністю та договір оренди не укладало.

У зв’язку з цим прокуратура вимагає визнати протиправним та скасувати запис державного реєстратора про реєстрацію права оренди та суборенди земельної ділянки та витребувати її з незаконного володіння на користь територіальної громади.

Наразі позов перебуває на розгляді у суді.

кількість переглядів: 1100