На Дніпропетровщині за одержання 1000 доларів США неправомірної вигоди судитимуть працівника поліції

Прокуратурою Дніпропетровської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно начальника сектору одного з відділень Нікопольського відділу поліції за скоєння злочинів, передбачених ч.2 ст.15 ч.3 ст.368 та ч.2 ст.189 КК України (закінчений замах на одержання неправомірної вигоди; вимога передачі чужого майна з погрозою обмеження прав, свобод або законних інтересів потерпілих, вчинене службовою особою з використанням службового становища).

Так, у вересні 2019 року працівник поліції, діючи з корисливих мотивів, повідомив громадянці про необхідність надати йому неправомірну вигоду у сумі 1500 доларів США за повернення вилученого у неї автомобіля, однак жінка не погодилась на визначені правоохоронцем умови.

Наступного дня поліцейський зателефонував родичці громадянки та вимагав передати вказану суму коштів, погрожуючи в іншому випадку застосувати заходи, які обмежують конституційні права потерпілої, та кримінальне переслідування.

Розцінюючи погрози зловмисника як реальні, жінки передали йому неправомірну вигоду у сумі 1000 доларів США.

Наразі кримінальне провадження перебуває на розгляді у суді. Досудове розслідування здійснювалось працівниками Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

 
 
 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

кількість переглядів: 862