На Дніпропетровщині виявлено факт незаконного використання праці психічнохворих громадян співробітниками інтернату

Прокуратурою Дніпропетровської області організовано проведення перевірок захисту прав людини, спрямованих проти катувань та іншого нелюдського поводження.

За результатами перевірки Криворізькою місцевою прокуратурою №2 за фактом катування та грубого порушення законодавства про працю співробітниками КЗ «Криворізький психоневрологічний інтернат» ДОР» внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч.1 ст.127 та ч.1 ст.172 КК України).

За даними слідства, працівники психоневрологічного інтернату не забезпечили належних умов перебування підопічних та, використовуючи їх психічний стан, розумову відсталість та повну залежність від персоналу, змушували виконувати будівельні роботи в інтернаті з використанням бетонозмішувача. При цьому співробітники закладу достовірно знали, що через психічні захворювання потерпілі взагалі не можуть працювати, чим заподіяли їм моральних страждань.

Наразі встановлюються причетні до злочину особи. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Тернівським відділенням Криворізького відділу поліції ГУПН в області. Хід розслідування перебуває на контролі прокуратури області.

 
 
 

Пресслужба прокуратури Дніпропетровської області

 

кількість переглядів: 1636