На лаві підсудних опинилися двоє мешканців Дніпра, які у період карантину наживались на фіктивному продажу засобів індивідуального захисту

Дніпропетровською місцевою прокуратурою №1 затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно двох громадян за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України (шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки).

За даними слідства, в період з березня по травень 2020 року зловмисники розмістили оголошення в мережі Інтернет щодо оптового продажу неіснуючих у них товарів, а саме: медичних масок, респіраторів, антисептиків. Після отримання від покупців стовідсоткової передоплати, обвинувачені припиняли з ними контакт. Грошові кошти, отриманні злочинним шляхом, надходили на карткові рахунки, оформлені на підставних осіб.

Загалом встановлено 26 епізодів шахрайства, скоєних вказаними чоловіками, на загальну суму понад 180 тис грн. На стадії досудового розслідування матеріальну та моральну шкоду потерпілим відшкодовано у повному обсязі.  

Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.

 
 

Довідково: санкцією вказаної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

 
 
 

Пресслужба прокуратури Дніпропетровської області

 
кількість переглядів: 786