Правоохоронними органами Дніпропетровщини виявлено канал нелегальних пасажирських перевезень з тимчасово окупованих територій України, організатори яких сплачували «податки» бойовикам

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури співробітниками Управління СБУ в області та Державної прикордонної служби України припинено діяльність групи перевізників, які незаконно переправляли людей через державний кордон України та частину прибутку платили в якості «податків» представникам терористичної організації.

За даними слідства, група осіб, порушуючи вимоги чинного законодавства, здійснювала пасажирські перевезення з України через територію Російської Федерації до тимчасово окупованих територій України та у зворотному напрямку.

При цьому, вказані громадяни зі свого злочинного прибутку регулярно платили «податки та збори» до «бюджету» російської окупаційної адміністрації на тимчасово окупованій частині Донеччини, здійснюючи таким чином сприяння діяльності цієї терористичної організації.

5 травня 2021 року під час чергового перевезення людей зловмисників було викрито правоохоронними органами.

Наразі одного з них (мешканця м. Макіївка Донецької області) затримано в порядку ст. 208 КПК України та повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України (участь у діяльності терористичної організації).

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші причетні до злочину особи.

 

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

кількість переглядів: 463