У Дніпрі викрито «смотрящого» та членів його злочинної організації, які налагодили наркотрафік до виправної колонії

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури організатору злочинної групи та її учасникам повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1,2 ст.255 та ч.2.3 ст.27 ч.3 ст.307 КК України (створення та участі у злочинній організації; придбання, зберігання та збут наркотичних засобів).

За даними слідства, у вересні 2020 року один з в’язнів Дніпровської виправної колонії №89, маючи статус «смотрящого», створив стійке ієрархічне об’єднання – організовану злочинну групу, до складу якої входили ще четверо осіб з числа засуджених та тих, хто перебуває на волі, з метою отримання прибутку від незаконного обігу наркотичних засобів на території установи.

Так, діючи згідно розподілених ролей, учасники групи налагодили постачання наркотичної речовини «метадон» (перекидаючи її через паркан) на територію колонії, фасували у сліп-пакети та збували в’язням, а отримані грошові кошти розподіляли між собою.

Під час проведення обшуків у виправній колонії та за місцем мешкання фігурантів справи правоохоронними органами виявлено та вилучено наркотичні засоби, загальна вартість яких за цінами «чорного ринку» сягає близько 350 тисяч гривень, грошові кошти у сумі 20 тисяч гривень та 2000 доларів США, мобільні телефони, флеш-накопичувачі, чорнові записи, тощо.

Наразі учасникам злочинної групи обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області. Оперативний супровід – Управлінням стратегічних розслідувань в області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. 

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

кількість переглядів: 909