На лаві підсудних опинилися учасники організованої злочинної групи, які під виглядом реабілітаційних центрів тримали людей у трудовому рабстві

Дніпропетровською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно чотирьох учасників організованої злочинної групи за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.149 КК України (торгівля людьми).

За даними слідства, 31-річний громадянин створив організовану злочинну групу, до складу якої входило ще троє його знайомих, з метою отримання прибутку від примусової праці соціально-незахищених громадян.

Для прикриття незаконної діяльності зловмисники зареєстрували громадську організацію, орендували декілька будинків у м. Дніпро та Підгороднє під виглядом реабілітаційних центрів для надання допомоги  від алкогольної та наркотичної залежності.

Учасники групи вербували людей, користуючись їх уразливим станом, обіцяли житло та поліпшення побутових умов, натомість позбавляли можливості добровільно залишати територію, спілкуватися з рідними та примушували безоплатно працювати (прибирати приміщення, території, або виконувати інші роботи), а отримані від замовників грошові кошти розподіляли між собою.

Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.
 
 

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1400