На Дніпропетровщині за втручання прокуратури державі повернуто земельну ділянку вартістю понад 5 млн грн, на якій підприємство незаконно вирощувало врожай

Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позовну заяву Дніпропетровської місцевої прокуратури №2 в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України та Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області до Солонянського професійного аграрного ліцею та приватного підприємства про визнання договору удаваним, недійсним та зобов’язання звільнити земельну ділянку вартістю понад 5,3 млн. грн.

Так, у листопаді 2016 року між державним професійно-технічним навчальним закладом та приватним підприємством укладено договір підряду на виконання науково-технічних робіт. Встановлено, що дійсною метою укладання договору підряду є не виконання вказаних робіт, а використання підприємством земельної ділянки площею 65 га навчального закладу у комерційних цілях для вирощування врожаю.

Договір, який сторони приховали під удаваним правочином, містить елементи договору оренди землі та не відповідає вимогам чинного законодавства.

Наразі за втручання прокуратури вказаний договір підряду визнано удаваним та недійсним, підприємство звільнило земельну ділянку державної власності.

 
 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

 
кількість переглядів: 1137