ПРИЙОМ ГРОМАДЯН
Порядок прийому громадян в органах прокуратури України на виконання ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» врегульовано Порядком організації та проведення особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженим наказом Генерального прокурора № 153 від 25.06.2024.
Особистий прийом громадян керівництвом обласної та окружних прокуратур здійснюється у встановлені дні та години згідно з графіком, затвердженим керівником органу прокуратури, а працівниками відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів обласної прокуратури та іншими працівниками органів прокуратури - у день звернення у робочі дні з 09 до 13 години та з 13 години 45 хвилин до 17 години 45 хвилин, у п’ятницю – з 09 до 13 години та з 13 години 45 хвилин до 16 години 30 хвилин.
В Дніпропетровській обласній прокуратурі особистий прийом громадян здійснюється за адресою: м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 38.
Громадянин може подати скаргу особисто або через уповноважену ним особу, якщо це повноваження оформлено відповідно до вимог чинного законодавства і надано особі або організації, яка здійснює правозахисну діяльність. Таким документом є доручення (договір, угода тощо), оформлене у встановленому законом порядку.
Представництво потерпілого, захист підозрюваного, обвинуваченого, засудженого у кримінальному провадженні здійснюється захисником, яким може бути адвокат, відомості про якого внесено до Єдиного реєстру адвокатів України.
Звернення в інтересах малолітніх і неповнолітніх осіб подається їхніми законними представниками, за винятком випадків, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та іншим законодавством, якщо їх права та інтереси порушуються цими особами.
У день звернення на особистий прийом громадянин повинен пред’явити документ, що посвідчує його особу, а у разі представництва ним інтересів інших осіб, у тому числі здійснення їх захисту, – також документи, що підтверджують відповідні повноваження, за винятком випадків, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та іншим законодавством.
У разі виникнення надзвичайної ситуації (пожежі, загрози життю та здоров’ю працівників органів прокуратури та осіб, які перебувають у приміщенні прокуратури, надходження повідомлень про мінування, сигналу оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій) особистий прийом припиняється.
Особистий прийом також припиняється у разі, якщо громадянин на особистому прийомі:
Подальший прийом громадянина, який допустив зазначені дії, цього дня не проводиться.
Керівник обласної та керівники окружних прокуратур приймають громадян за результатами розгляду звернень, у задоволенні яких з усіх питань відмовлено їх першими заступниками чи заступниками, або у разі оскарження їх дій чи рішень.
Перший заступник та заступники керівника обласної прокуратури приймають громадян у разі незгоди з діями чи рішеннями, прийнятими за результатами розгляду звернень керівниками самостійних структурних підрозділів відповідної прокуратури та керівниками окружних прокуратур, а також з питань зволікання, тривалого неприйняття ними рішень.
Перші заступники та заступники керівника окружної прокуратури приймають громадян у разі незгоди з діями чи рішеннями, прийнятими керівником підрозділу окружної прокуратури, підлеглими працівниками, а також з питань зволікання, тривалого неприйняття ними рішень.
Керівником обласної прокуратури, його першим заступником та заступниками прийом громадян проводиться за попереднім записом.
Попередній запис на особистий прийом керівника обласної прокуратури, його першого заступника та заступників розпочинається наступного дня після проведення ними особистого прийому та завершується за п’ятнадцять днів до передбаченої графіком дати здійснення прийому.
Попередній запис здійснюється відділом організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів обласної прокуратури (тел. (056)718-14-51) на підставі письмової заяви громадянина або уповноваженого ним у встановленому законодавством порядку представника, оформленої з дотриманням вимог, передбачених статтями 5, 16 Закону України «Про звернення громадян», в якій викладається суть порушеного питання, зазначаються можливі способи зв’язку з ним (адреса електронної пошти, номери контактних телефонів тощо), додаються копії оскаржуваних відповідей за його попередніми зверненнями, у разі необхідності – копії документів, що посвідчують особливий статус особи.
Після вивчення матеріалів, поданих громадянином на обґрунтування своїх вимог, телефоном або за допомогою інших засобів зв’язку йому повідомляється про час та місце проведення особистого прийому.
Особистий прийом, а також запис на особистий прийом керівництвом органу прокуратури не проводиться, якщо:
Графік прийому громадян керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури
Графіки прийому громадян керівництвом окружних прокуратур
Порядок організації та проведення особистого прийому громадян в органах прокуратури України
Посилання на вебсайт Офісу Генерального прокурора (Прийом громадян)