На Дніпропетровщині за втручання прокуратури підприємство змушене повернути громаді землі водного фонду загальною площею 71,5 га

Центральний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду першої інстанцій, яким задоволено позов Павлоградської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Дніпропетровської обласної державної адміністрації до Юр’ївської районної державної адміністрації та Товариства з обмеженою відповідальністю про визнання незаконним та скасування розпорядження РДА, визнання договорів оренди недійсними та повернення земельних ділянок державі.

Встановлено, що у 2009-2010 роках між Юрївською районною державною адміністрацією та Товариством з обмеженою відповідальністю укладено договори оренди двох земельних ділянок водного фонду загальною площею 71,5 га вартістю понад 8 млн. грн. для рибогосподарських потреб.

У подальшому вказані договори припинили свою дію внаслідок добровільної відмови орендаря. Проте у 2017 році Юр’ївською районною державною адміністрацією, в порушення вимог чинного законодавства, без проведення земельних торгів та на підставі незаконних розпоряджень, зареєстровано право оренди цих ділянок за вищевказаним товариством з обмеженою відповідальністю.

Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області розпорядження голови Юр’ївської райдержадміністрації визнано незаконним та скасовано. Визнано недійсними договори оренди земельних ділянок та зобов’язано підприємство повернути їх державі в особі Дніпропетровської ОДА.

Товариство не погодилось з такою позицією суду та подало апеляційну скаргу, яку Центральний апеляційний господарський суд залишив без задоволення.

 
 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

кількість переглядів: 621