У Новомосковську викрито діяльність шахрайського call-центру

Новомосковською місцевою прокуратурою спільно зі слідчими Новомосковського відділу поліції ГУНП в області викрито та припинено діяльність call-центру, через який шахраї під виглядом співробітників банків заволодівали коштами довірливих громадян.

Так, за допомогою програм, які дублювали сайти відомих банків, шахраї отримували дані клієнтів, телефонували їм та представлялися працівниками банківських установ. Ввівши таким чином людей в оману, зловмисники дізнавалися код, надісланий потерпілим на мобільний телефон, після чого списували з їх карт грошові кошти та переводили на власні рахунки.

В ході проведення санкціонованого обшуку у приміщенні,  де функціонував так званий call-центр у місті Новомосковську, правоохоронними органами вилучено 25 одиниць комп’ютерної техніки, 11 мобільних телефонів, гарнітуру, Wi-Fi пристрій та письмові записи.

Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.190 КК України (шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки).

Наразі досудове розслідування триває. Встановлюється коло причетних до злочину осіб та загальна сума завданих збитків.

 
 

 

Пресслужба прокуратури Дніпропетровської області

 
кількість переглядів: 1058