У Кривому Розі проведено обшук у шахрайському «call-центрі»

За процесуального керівництва Криворізької північної окружної прокуратури, в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч.3 ст.190 КК України (шахрайство), правоохоронними органами викрито діяльність шахрайського  call-центру, через який зловмисники під виглядом працівників банків заволодівали коштами довірливих громадян.

За даними слідства, організатори незаконної діяльності підшукували непрацюючих молодих людей, які виконували роль операторів, та проводили для них інструктажі щодо ведення розмов з потенційною жертвою. У подальшому, використовуючи спеціальне комп’ютерне обладнання та відомості про клієнтів банків, зловмисники під різними приводами схиляли жертв надавати їм інформацію про номери карток з зазначенням  CVV-коду, що давало змогу миттєво перевести кошти на електронний гаманець шахраїв. Також громадян схиляли до переведення коштів на «резервний розрахунковий рахунок». В подальшому грошові кошти, отриманні незаконним шляхом, конвертувалися в готівкову форму та розподілялися між членами злочинної групи.

Під час проведення обшуків у орендованому приміщенні у Кривому Розі правоохоронцями вилучено 25 системних блоків, мобільні телефони, чернову документацію тощо.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється СВ Відділення поліції №3 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області.

 
 

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

кількість переглядів: 633