Прокуратура вимагає повернути історичну будівлю Дніпровського поштамту вартістю понад 93 млн грн, яка незаконно вибула з державної власності

Центральною окружною прокуратурою міста Дніпра направлено до суду позовну заяву до АТ «Укрпошта» з вимогою повернути державі історичну будівлю XIX – початку XX сторіччя вартістю понад 93 млн грн.

Спірне нерухоме майно (будівля поштамту на центральній вулиці Дніпра) перебувало на балансі Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» та у 2017 році перейшло до статутного капіталу  – ПАТ «Укрпошта», у зв’язку з корпоратизацією державного підприємства.  У подальшому акціонерним товариством зареєстровано право приватної власності на вказаний об’єкт нерухомості.

Будівля Дніпровського головпоштамту - пам’ятка історії та архітектури місцевого значення та  згідно чинного законодавства, не підлягає приватизації.

У зв’язку з цим прокуратура вимагає визнати недійсним Акт передавання майна до статутного капіталу ПАТ «Укрпошта», скасувати державну реєстрацію права приватної власності та зобов’язати відповідача повернути будівлю державі.

 

 

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

кількість переглядів: 251