Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Ошукали родичів українських військових та волонтерів, які збирали кошти на допомогу армії, – на Дніпропетровщині засуджено учасників організованої групи (ФОТО)

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Кам’янської окружної прокуратури суд визнав винними трьох учасників організованої групи за фактами крадіжки, шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем (ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 185, ч. 4 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 361 КК України).

Організатора групи засуджено до 9,5 років та двох учасників – до 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією належного майна.

Прокурори у суді довели, що троє жителів Кам’янського району організували схему виманювання грошей у родичів українських військових та волонтерів.

Вони знаходили у соцмережах інформацію про збір коштів на допомогу та лікування військовослужбовців Збройних Сил України.

Під час листування у месенджері видавали себе за представників міжнародних організацій та пропонували фінансову допомогу в іноземній валюті.

Під виглядом конвертування коштів засуджені отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та привласнювали гроші шляхом їх переведення на підконтрольні рахунки.

Загальна сума спричинених збитків становить 1,3 млн грн.

За клопотанням прокурора накладено арешти на нерухоме майно, транспортні засоби учасників групи та вилучені під час обшуків грошові кошти для відшкодування завданих збитків потерпілим.

Наразі відшкодовано майже 330 тис грн.

До набрання вироку законної сили учасники організованої групи перебуватимуть під вартою.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Кам’янського районного управління поліції ГУ Нацполіції в області, оперативний супровід – Управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області.

Відділ інформаційної політики Дніпропетровської обласної прокуратури

 

 

 

кількість переглядів: 424