Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
На Дніпропетровщині викрито організаторів міжнародної шахрайської схеми з місячним оборотом 5 млн грн

На території Дніпропетровської області викрито і повідомлено про підозру 10 учасникам злочинної організації, яка діяла на території регіону впродовж 2022-2023 років, повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура. 

За даними слідства, троє організаторів, у тому числі довірена особа «вора в законі» на прізвисько Лаша Сван, розробили спільний план заволодіння коштами громадян держав ЄС.

Для реалізації схеми учасники створили так звані «сall-центри». Їх оснастили комп'ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням та клієнтською базою банківських установ.

«Працівники» центрів, представляючись співробітниками правоохоронних органів та іноземних банків, вводили потерпілих в оману та дізнавались конфіденційні дані банківських рахунків. У подальшому шахраї виводили грошові кошти потерпілих на підконтрольні їм рахунки. Більшість потерпілих – громадяни Латвії.

За попередніми даними, місячний обіг від оборудки складав 5 млн грн.

Під час 30 обшуків за місцем мешкання учасників та приміщень «сall-центрів» вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, 200 тис грн, чорнові записи, зброю та автомобілі. Загальна сума вилученого сягає 12 млн грн.

Наразі всіх учасників затримано. Їм інкримінують шахрайство у великих розмірах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 190 КК України). Вирішується питання про обрання затриманим запобіжних заходів - тримання під вартою.

Встановлюється можлива причетність працівників поліції, які могли «кришувати» діяльність «сall-центрів».

Перевіряється інформація щодо потерпілих громадян Польщі, Чехії, Литви та Словаччини.

Судово-юридична газета

кількість переглядів: 606