У Дніпрі скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організованої злочинної групи, яка шахрайським шляхом заволоділа нерухомістю мешканців міста на суму майже 8,8 млн грн

Дніпропетровською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої злочинної групи, які шахрайським шляхом заволоділи нерухомим майном громадян на загальну суму майже 8,8 млн грн.

За даними слідства, учасники злочинної групи, до складу якої входили директори приватних підприємств, нотаріус та державний реєстратор, на чолі з організатором (адвокатом) у період з 2014 по 2016 рр. на підставі підроблених рішень судів заволоділи об’єктами нерухомості у місті Дніпрі: квартирою, двома будинками та нежитловим приміщенням, які перебували у законній власності громадян та юридичних осіб.

Діючи згідно розробленої схеми, зловмисники переоформили майно на підставних осіб незахищеної категорії населення за грошову винагороду, примусово виселили потерпілих та у подальшому продали приміщення підконтрольним фіктивним підприємствам.

Організатору групи інкримінується скоєння злочинів, передбачених ч.4 ст.190, ч.3 ст.28 ч.3,4 ст.358, ч.3 ст.28 ч.3 ст.365-2 та ч.2 ст.364 КК України (шахрайство; підроблення та використання завідомо підробленого документа; зловживання повноваженнями особою, яка надає публічні послуги; зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Її спільники: троє директорів приватних підприємств та державний реєстратор обвинувачуються у зловживанні службовим становищем (ч.2 ст.28 ч.2 ст.364 КК України), а приватний нотаріус - у скоєнні злочинів за ч.4 ст.190 та ч.3 ст.28 ч.3 ст.365-2 КК України.

Збитки, спричинені кримінальним правопорушенням, відшкодовано шляхом накладення арешту на нерухоме майно, яким протиправно заволоділи вказані особи, та скасування незаконних реєстраційних дій.

 
 

Пресслужба прокуратури Дніпропетровської області

 
кількість переглядів: 791