Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Смерть двох чоловіків, вибух автівки - жахливі наслідки бомбардування Дніпропетровщини касетними снарядами (ФОТО)

Дніпропетровською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства двох осіб та порушення законів та звичаїв війни (п. 1 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 02 квітня 2022 року батько та син, мешканці одного з населених пунктів Криворізького району, розбирали нерозірваний касетний боєприпас РФ, який здетонував. Внаслідок вибуху потерпілі отримали численні осколкові поранення в різні частини тіла та померли.

Також в одному з населених пунктів Криворізького району внаслідок детонації забороненого бойового припасу вибухнув та загорівся цивільний автомобіль, який здійснив наїзд на нього.

Російські окупанти кілька разів за останні дні обстрілювали околиці обласного центру. Вказані боєприпаси можуть вибухнути протягом 40 годин після обстрілу.

Вказані дії РФ становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме конвенції про заборону касетної зброї.

Прокурори продовжують вживати всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил Російської Федерації.

Якщо ви стали свідком воєнного злочину РФ, фіксуйте та надсилайте докази: https://warcrimes.gov.ua

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

кількість переглядів: 2534