На Дніпропетровщині прокуратура відстояла інтереси держави щодо повернення земельної ділянки вартістю близько 1,5 млн грн

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду залишив без змін рішення судів першої та другої інстанцій, якими задоволено позов Павлоградської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в області до Петропавлівської районної державної адміністрації та фізичної особи-підприємця про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнанням недійсним договору оренди земельної ділянки, а також їх повернення державі.

Так, у 2016 році між Петропавлівською районною державною адміністрацією та фізичною особою-підприємцем укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею понад 5 га, вартістю близько 1,5 млн грн для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Дмитрівської сільської ради.

Встановлено, що райдержадміністрація надала підприємцю вказану земельну ділянку з грубими порушеннями вимог земельного законодавства.

Господарський суд Дніпропетровської області, вислухавши доводи прокуратури, визнав незаконними розпорядження голови Петропавлівської районної державної адміністрації, визнав недійсним договір оренди і зобов’язав підприємця повернути земельну ділянку державі.

Останній не погодився з таким рішенням суду та намагався його оскаржити, проте Верховний Суд залишив касаційну скаргу підприємця без задоволення.

 
 

Прес-служба прокуратури Дніпропетровської області

 
кількість переглядів: 166