У Дніпрі припинено діяльність шахрайських «call-центрів», які заволодівали коштами довірливих громадян

Дніпропетровською обласною прокуратурою спільно зі слідчими ГУНП в Дніпропетровській області в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч.3 ст.190 КК України, викрито та припинено діяльність двох шахрайських call-центрів, через які зловмисники під виглядом працівників банків видурювали кошти довірливих громадян.

Так, шахраї, використовуючи програми, що дублювали сайти відомих банківських установ, телефонували їх клієнтам та, вводячи останніх в оману, отримували відомості щодо їх банківських карток, після чого наявні на них грошові кошти списували на власні рахунки.

За даними слідства, у злочинній схемі було задіяно понад 200 працівників-операторів, а самі call-центри мали близько 250 робочих місць, облаштованих необхідною оргтехнікою (моніторами, системними блоками, ноутбуками, телефонами тощо).

Під час проведення обшуків у приміщеннях, розташованих у середмісті Дніпра, вилучено понад 150 одиниць комп’ютерної техніки, чорнові записи з прописаними інструкціями та алгоритмом дій при спілкуванні з клієнтами тощо.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Встановлюються причетні до злочину особи та загальна сума завданих збитків.

 

 

Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури

 
кількість переглядів: 466