На Дніпропетровщині виявлено майнінгову ферму, яка займалась систематичним викраденням електроенергії
За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст.361 та ч.2 ст.188-1 КК України, викрито групу осіб у несанкціонованому втручанні в роботу мереж електрозв’язку та викраденні електричної енергії шляхом її самовільного використання.

За версією слідства, вказані особи, перебуваючи в одному з приватних приміщень Солонянського району, здійснили несанкціоноване втручання в роботу мережі електрозв’язку та здійснювали систематичне викрадення електроенергії. Щомісячно приблизний обсяг її становив 150 000 кВт*год, а майнова шкода підприємству – близько 450 000 гривень. З метою приховування такої діяльності та зниження показників спожитої електроенергії, зловмисники втрутились у роботу обліку системи, що могло призвести до негативних наслідків для населення.
Під час проведення санкціонованого обшуку зазначеного приміщення правоохоронцями виявлено та вилучено обладнання для генерації криптовалют, спеціалізовану техніку для втручання в мережу автоматизованого обліку електроенергії тощо.
Досудове розслідування у вказаному провадженні здійснюється СУ ГУНП в Дніпропетровській області, оперативний супровід – Управлінням СБУ в області.   


Пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури 

кількість переглядів: 732